Dantų šaknų kanalų gydymas – Endodontija

Endodontinis gydymas yra daromas, kai šaknies kanale esančią pulpą paveikia uždegimas ar infekcija. Uždegimas ar infekcija atsiranda dėl įvairių priežasčių: negydant dantų ėduonies, atsiradusių įtrūkimų dantų paviršiuose. Įvykusi danties trauma gali pakenkti danties pulpai net jei išoriškai dantis atrodo sveikas be įtrūkimų. Jeigu danties pulpa buvo pažeista ir yra negydoma, gali atsirasti danties skausmas ir paskatinti absceso (pūlinio) atsiradimą.EdontologijaEndodontinio gydymo metu pašalinama pulpa (danties nervas), dantų šaknų kanalai užplombuojami. Plombavimas gutaperčia yra pranašesnis, lyginant su plombavimu senos kartos plombomis, nes ji yra netoksiška ir nealergizuojanti, sandariai užpildo šaknų kanalus, nes itin gerai prisitaiko prie nelygių kanalo sienelių. Hermetiškai užplombuotas dantis apsaugomas nuo infekcijos pasikartojimo.Skausmas, rodantys, kad reikia gydyti dantų šaknų kanalus:
Ilgai trunkantisŪminis, aštrus, priepuolinis. Jis gali plisti į ausį. Dažniausiai pasireiškia vakarais ar naktį, taip pat po sunkaus fizinio darboNuolatinis, kartais maudžiantis ar plėšiantis, pulsuojantis Skausmą išprovokuoja:
KarštisSukandimas ar prisilietimas prie danties, Dantenų patinimas, pūlinių, fistulių susidarymas, Trauma. Traumos atveju, nors ir nėra matomų danties pažeidimų, būtina kreiptis į gydytoją odontologą, kad jis įvertintų danties gyvybingumą Skausmas gali būti ir be priežasties Būna atvejų, kai nėra jokių simptomų. Tuomet tik atlikus apžiūrą, padarius rentgeno nuotraukas, galima pasakyti, ar reikia endodontinio gydymo.Ko tikėtis po endodontinio gydymo? Po endodontinio gydymo dantis gali būti jautrus ar truputi „iškeltas“, nes dėl natūralaus audinių uždegimo dar galima eksudacija į aplinkinius audinius ir susidaręs spaudimas sukelia skausmą. Šis skausmas laikinas ir kontroliuojamas, praeina pavartojus vaistus nuo skausmo. Po dantų šaknų gydymo pacientas būna pilnai darbingas. Dantų kanalų gydymas patikima procedūra, kuri užtikrina danties ilgaamžiškumą.Dantų šaknų kanalų pergydymas Danties šaknų kanalų pergydymas – procedūra, kurios metu yra iš naujo išvalomi ir užplombuojami danties šaknų kanalai.
Pagrindinės šaknų kanalų pergydymo priežastys:
Siauri ar lenkti kanalai nebuvo pilnai išgydyti pirminio gydymo metu Pirminio gydymo metu dėl neįprastos dantų šaknų kanalų anatomijos nerasti ar nepraeiti kalcifikuoti šaknies kanalai Atsinaujinusi infekcija dėl šių priežasčių:
Atsiradęs ėduonis sudaro sąlygas mikroorganizmams patekti ir cirkuliuoti šaknies kanaleDantų vainike ar plombinėje medžiagoje atsiradę įtrūkimai ar skilimaiIškritus plombai , kai dantis ilgą laiką būna „atviras“ ir „veikiamas“ seilių Po vainikėlio atsicementavimo (nukritus vainikėliui) delsiama dantį atstatyti iš naujo Komplikacijos nutikusios ankstesnio gydymo metu:
Kanalo perforacija Kanalo transportacija („laiptelio“ suformavimas)Atsidalinęs instrumentas kanale Šaknų kanalų pergydymo procedūros eiga:
Pergydymo procedūra pradedama, gydomą dantį izoliuojant koferdamo sistema. Pirmiausiai suformuojama enodontinė ertmė, kad būtu galima lengvai pašalinti seną plombinę medžiagą iš kanalų. Atliekant protezuotų dantų pergydymą, prieš procedūrą rekomenduojama vainikėlį nuimti, kad būtų išvengiama gydymo komplikacijų (tokių kaip šaknies kanalo perforacijos). Dantų šaknyse esantys kultiniai įklotai pašalinami, sukuriant įeigą į šaknies kanalą.Naudojant vaizdo didinimo aparatą – mikroskopą, iš danties šaknų kanalų pašalinama sena plombinė medžiaga. Norint kokybiškai atlikti procedūrą, pašalinus plombinę medžiagą, mikroskopuojant ieškoma papildomų kanalų, įvertinama danties anatomija.Suradus visų kanalų įeigas, kanalai išvalomi ir užplombuojami. Dantis atstatomas su laikina plomba ar laikinu danties vainikėliu.Pacientui atlikus danties šaknų kanalų pergydymą ir atstačius danties vainiką pasirinkta restauracija, yra išsaugomas natūralus dantis, kuris atlieka kramtymo funkciją. Endodontiškai gydytus dantis rekomenduojama protezuoti, todėl kad šios restauracijos ne tik atkuria kramtymo funkciją, bet ir užtikrina tvirtumą.

Gydymo nauda

Dantų šaknų kanalų gydymas – Endodontija

Norėdami užsiregistruoti vizitui skambinkite numeriu: +370 630 22200, arba užpildykite žemiau pateiktą formą.

PaslaugaKaina
Rentgeno nuotrauka10 - 20 €
3D rentgeno nuotrauka100 €
Šaknies kanalo užpildymas kalciu (1-no kanalo)15 €
Šaknies kanalo paruošimas (1-no kanalo)40 - 60 €
Vienšaknio danties kanalo išvalymas ir vienmomentis užplombavimas100 €
Dvišaknio danties kanalų išvalymas ir vienmomentis užplombavimas80 - 100 €
Trišaknio danties kanalų išvalymas ir kalcio hidroksido suvedimas30 €
Plombinės medžiagos išėmimas iš vieno kanalo (su skaleriu)40 - 60 €

Kitos paslaugos

Gydymo eiga

Pirmosios konsultacijos metu, aptarsime koks gydymas jums labiausiai reikalingas.

1. Konsultacija

Pirmosios konsultacijos metu aptarsime koks gydymas jums labiausiai tinka.

2. Apžiūra

Apžiurėsime jūsų dantis ir įvertine būkle nuspręsime kokio gydymo jums reikia.

3. Gydymas

Pradėsime gydymą. jis gali trukti iki keletos savaičių priklausomai nuo jūsų situacijos.

4. Rezultatas

Susigrąžinsite gražią ir sveiką šypseną, pasitikėjimą savimi ir vėl galėsite džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.