Dantų protezavimas

Dantų netekimas sukelia daug fizinių ir psichologinių problemų: vargina kramtymo, virškinimo sistemos, temporomandibulinio sąnario, parafunkciniai, įvairūs tarties sutrikimai, taip pat mažėja pasitikėjimas savimi, prarandamas pasitikėjimas savimi.Protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės struktūros atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Dantų protezavimas – puiki išeitis džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.Protezavimas būtinas netekus danties, išrovus ar pašalinus dėl kokios tai priežasties, dėl to kad esant ertmei tarp dantų, ilgainiui šalia esantys dantys pradeda migruoti į defekto pusę, gali atsirasti tarpas tarp priekinių dantų. Esantis antagonistas dantis ilgainiui ilgėja taip pat į defekto pusę. Kita priežastis, kai dantis yra stipriai pažeistas ėduonies, išvalius kariozines mases, gero danties audinio lieka mažiau nei puse ir plomba atstatymas yra negalimas, nes padidėja rizika likusio sveiko dantis audinio lūžimui. Dantų protezavimas yra skirtas atkurti trūkstamus dantis ir jų eiles, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas.Protezavimas1Būtina protezuoti esant nudilimui – Jeigu žmogus turėjo netaisyklingą sąkandį ar ilgą laiką „griežė“ naktį dantimis ir nesprendė šios problemos, kol buvo jaunas, tai dažna priežastis yra dantų nudilimas. Jeigu dantys yra nudilę 1/3 buvusio danties, tada juos reikia atstatyti dantų vainikėliais, dantys ilgainiui dyla ir gali su amžiumi nudilti iki šaknų, tad vienintelis būdas atstatyti buvusius dantis yra protezavimas. 

Nekokybiškas protezavimas – esant nekokybiškam protezavimui, ar kai protezavimas buvo atliktas labai seniai, kai tiesiogiai arba atlikus rentgeno nuotraukas yra stebimas antrinis kariesas, epikaliniai židiniai, tikslinga dantis gydyti iš naujo ir perprotezuoti. Nuėmus senus protezus galima taisyklingai atstatyti sąkandį, estetinę išvaizdą, kramtymo funkciją.Protezavimas3Pensininkams, žmonėms su negalia, vaikams iki 18 metų ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos dantų protezavimas kompensuojamas iš PSDF biudžeto lėšų. Dantų protezavimo nauda:
Didesnis ir geresnis kramtymo efektyvumas.Geresnės fonetinės galimybės – lengviau kalbėti, žodžiai tariami aiškiau.Pagerėjusi estetinė išvaizda – galima drąsiai šypsotis atvira šypsena, lūpos nebus „sukritusios“, mažiau raukšlelių aplink jas. Dantų protezai savo spalva, skaidrumu, dydžiu, forma yra labai panašūs į natūralius dantis, todėl tikrai nesiskirs nuo Jūsų natūralių dantų.Geresnė gyvenimo kokybė, didesnė socialinė integracija, kadangi galima drąsiau ir daugiau bendrauti su žmonėmis, nekompleksuoti dėl išvaizdos.Didesnis pasitikėjimas savimi. Pagrindiniai dantų protezų tipai:

Fiksuoti protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai ir tiltai) – fiksuojami prie/ant likusių dantų, suteikia puikią estetinę išvaizdą, pagerina kramtymo efektyvumą.
Protezavimas4Išimami daliniai protezai – skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų kažkuriame dantų lanke (viršutiniame ar apatiniame žandikauliuose).
Protezavimas5Išimami pilni protezai – skirti pacientams, kurie netekę visų dantų, esančių apatiniame ar/ir viršutiniame dantų lanke. Išimami protezai gali būti fiksuojami ir ant implantų.
Protezavimas6Medžiagos, iš kurių gaminami protezaiMetalo keramikos protezas – gaminamas padengiant metalinį karkasą porceliano sluoksniu, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į natūralių dantų spalvą.
Bemetalės keramikos protezas – gaminamas be metalinio karkaso, naudojant tik porcelianą, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į natūralių dantų spalvą. Kadangi šio protezo gamyboje nenaudojamas metalas, jis atrodo ne tik gražiai, bet ir itin natūraliai. Metalo keramikos protezai dažniausiai tvirtinami priekinių dantų srityje (matomoje zonoje).
Cirkonio keramikos protezas – gaminamas padengiant baltos spalvos cirkonio karkasą porceliano sluoksniu, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į natūralių dantų spalvą. Protezas pagamintas iš cirkonio keramikos ne tik praleidžia šviesą, bet ir yra itin tvirtas bei lengvas. Šis protezas atrodo puikiai ir itin natūraliai. Cirkonio keramikos protezas gali būti tvirtinamas tiek priekinių, tiek šoninių dantų srityje. Taip pat šie protezai rekomenduojami žmonėms, kurie alergiški metalui
Lieti metaliniai protezai – tinka protezuojant galinius dantis ar kai yra vietos stygius.

Gydymo nauda

Dantų protezavimas

Norėdami užsiregistruoti vizitui skambinkite numeriu: +370 630 22200, arba užpildykite žemiau pateiktą formą.

PaslaugaKaina
Frezuotas cirkonio oksido vainikėlis300 - 350 €
Cirkonio oksido vainikėlis ant implanto400 - 600 €
Individuoali atrama ant implanto200 €
SPK kaištis80 - 150 €
Vienos šaknies įklotas80 €
Daugiau nei vienos šaknies įklotas70 - 100 €
Laikinas vainikėlis50 €
Individualus šaukštas50 €
Išimamas minkštas dantų protezas400 - 650 €
Antspaudas silikoninis60 €
Antspaudas alginatinis40 €
Žandikaulio skanavimas100 €
Gyjimo galvutė ant implanto60 - 100 €
Plokštelė (Vieno žandikaulio)400 - 500 €
Plokštelės pataisa40 - 120 €
Balinimo kapa (Vieno žandikaulio)80 €
Bruksizmo kapa (Vieno žandikaulio)100 - 150 €

Kitos paslaugos

Gydymo eiga

Pirmosios konsultacijos metu, aptarsime koks gydymas jums labiausiai reikalingas.

1. Konsultacija

Pirmosios konsultacijos metu aptarsime koks gydymas jums labiausiai tinka.

2. Apžiūra

Apžiurėsime jūsų dantis ir įvertine būkle nuspręsime kokio gydymo jums reikia.

3. Gydymas

Pradėsime gydymą. jis gali trukti iki keletos savaičių priklausomai nuo jūsų situacijos.

4. Rezultatas

Susigrąžinsite gražią ir sveiką šypseną, pasitikėjimą savimi ir vėl galėsite džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.