Dažnai teigiama ir daugelis žmonių mano, kad sąžiningas dantų valymas padeda pašalinti nepageidaujamą dantų atspalvį. Deja, tai nėra tiesa. Tinkama burnos higiena išsaugo ir palaiko natūralią dantų spalvą, tačiau jos nekeičia. Norint pakeisti dantų spalvą ir juos padaryti baltesnius, reikia kreiptis į gydytoją odontologą ar burnos higienistą, kurie Jums patars ir parinks Jums geriausią dantų balinimo būdą.Dantų spalvą veikia keletas dalykų:
RūkymasDažnas kavos gėrimasArbatos ir gėrimų su soda vartojimasTam tikri maisto produktaiAntibiotikaiNetinkama burnos higiena ir amžius. Veiksniai, lemiantys dantų atspalvįVeiksnius, lemiančius dantų atspalvį, galime suskirstyti į dvi grupes:
išoriniusvidinius Išoriniai veiksniai tiesiogiai siejasi su tuo, kas patenka į mūsų burnos ertmę iš išorės. Pažvelgę į dantų emalį su mikroskopu, išvystume daugybę skylučių. Į jas patekę maisto ir gėrimų liekanos formuoja dantų dėmes ir šitaip keičia jų spalvą. Kava, tabakas, raudonas vynas, kai kurie vaisiai ir daržovės lemia itin greitą dėmių atsiradimą.
Kiti išoriniai veiksniai siejasi su kai kurių antibiotikų vartojimu, pvz. doksiciklinas (gydomos odos, infekcinės, kvėpavimo takų, šlapimo organų ligos) pavojingas vaikų iki 8 metų amžiaus dantims. Taip pat dantų emaliui kenkia antipsichotiniai (raminamieji), antihistamininai (slopinantys alergijos simptomus) bei aukštą kraujo spaudimą reguliuojantys vaistai.Vidiniai veiksniai siejasi su mūsų genetiniais polinkiais, užkoduotais organizme, todėl sunkiai pakeičiamais. Senstant, net sveiki dantys pamažu praranda savo spalvą, gelsta arba pilkėja. Kodėl taip atsitinka? Su amžiumi emalis plonėja ir išryškėja natūrali geltona vidinio dantų sluoksnio spalva: dentinas. Vaikystėje patirtos dantų traumos taip pat gali lemti neįprastą, grublėtą emalio sandarą ir padidėjusį geltonumą. O tam tikros įgimtos ligos lemia nepakankamą seilių kiekį. Seilės svarbios, nes padeda pašalinti nuo dantų maisto likučius bei apnašas ir šitaip apsaugo nuo dėmių susidarymo. Galiausiai kai kurių žmonių emalis tiesiog tamsesnis nei kitų. Jei visi dantys vienodo atspalvio, tai – ne mitybos ar netinkamos higienos, o genetinė problema. Šiais atvejais naikinti reikia ne dėmes, bet nušveisti patį dantį, todėl balinančios pastos nepakanka.Kokie yra dantų balinimo būdai?
PastaDantų valymas specialiomis balinančiomis pastomisKaposBalinimas namuose, naudojant balinančią želę ir kapasLazerisBalinimas odontologijos kabinete Visi būdai panašūs tuo, kad į pagalbą pasitelkia tą pačią veikliąją medžiagą – peroksidą. Ši cheminė medžiaga išlaisvina deguonį, kuris ir šviesina danties emalį. Skiriasi tik peroksido procentas balinančiame mišinyje, kruopštumas bei laikas, kurio iš jūsų pareikalaus procedūra.